Karizmatik Erkek Kılavuzu – Karizmanın Sırları

Posted by on Ocak 24, 2019 in 10 Adımda Karizmatik Erkek Olmak, Genel | 0 comments

Karizmatik Erkek Kılavuzu – Karizmanın Sırları

10 Adımda Karizmatik Erkek Nasıl Olunur

Erkeklerin en çok yakındığı konulardan biri de karizmatik erkek olamama konusudur. Şu sözleri hayatının bir bölümünde çokça kullanmışsındır:

”Çok yakışıklıyım ama neden karizmatik değilim.”

Çünkü karizma ile yakışıklılık birbirine iki zıt kutuptur…

Her yakışıklı erkek karizmatik bir erkek değildir. Fakat her karizmatik erkek yakışıklı olmasa bile kadınlar tarafından büyüleyici görünür. Çevrende güzel ve çekici kadınların her zaman yanlarında, dış görünüş olarak senden kötü durumda olan erkekleri görmüşsündür.

-Bu kız bu çocuğa nasıl bakıyor, ben ondan daha yakışıklıyım?

-Çocuğu kesin parası var diye seviyordur. Yoksa bu tipe nasıl baksın?

Bu ve buna benzer sorular erkeklerin her zaman kafalarının karışmasına sebep olmuştur. Şimdi sana küçük bir sır vermek istiyorum…

Kadınlar, erkeklerin dış görünüşünden çok ne yaptıklarını önemserler…

Evet yanlış okumadın kadınlar biz erkeklerin aksine dış görünüşe aldanmaz, karşısındakinin karakterine aşık olurlar. Eğer erkek karizmatik bir erkek ise kadınların gözünde o erkek dünyanın en yakışıklı erkeklerinden bile daha büyüleyicidir. Şimdi karizmatik bir erkek nasıl olunur sorusuna 10 tane madde ile açıklık getirmek istiyorum.

#1 Gizemli Ve Az Konuşmak:

 

Karizmatik erkek olmanın en önemli sırlarından biri az ve gizemli bir şekilde konuşmak. Kıza kendimizi anlatırken her zaman açık bir kapı bırakmalıyız. Hiç bir zaman bizim hakkımızda tamamen fikir sahibi olmamalı. Çünkü kadınlar gizemli olan her şeyden etkilenirler. Bir diğer konu ise çocukça şakalardan kesinlikle uzak durmalıyız. Kızla konuşurken yavaş bir şekilde kendinden emin bir ses tonuyla konuşmalıyız. Çünkü kadınlar ne söylediğinden çok nasıl söylediğin ile ilgilenirler.

#2 İyi Bir Dinleyici Olmak:

 

Kadınları etkilemek istiyorsak, bunu çok konuşarak değil ancak çok dinleyerek yapabiliriz. Kadınlar konuşmayı çok severler ama dinlemeyi pek sevmezler. Bu nedenle karşındaki kadın ne kadar çok konuşursa bizde o kadar dinlemeliyiz. Bize herhangi bir konu hakkında fikrimizi sorsa bile buna konuşarak değil beden diliyle cevap vermeliyiz.

#3 Beden Dilini İyi Kullanmak:

 

Karizmatik bir erkek her zaman oturmasına, kalkmasına özen gösterir. Bu tür hareketler insanların bizim hakkımızda fikir sahibi olmalarına olanak sağlar. En önemli beden dili hareketlerinden biri de konuşma yaparken ellerimizi konuşmanın akışına göre iyi kullanmamız.

#4 Bakımlı Ve Temiz Olmak:

 

Karizmatik bir erkek kıyafetlerinin temiz olmasına her zaman özen gösterir. Asla temiz olmayan kıyafetlerle dışarıya çıkmaz. Bu şekilde hem hoşlandığı kadına hemde diğer insanlara karşı olumlu etki bırakır. Ve karizmatik bir erkek güldüğünde öne çıkan beyaz inci gibi dişleri sayesine karizmasına karizma katar.

#5 Tarz Sahibi Olmak:

 

Karizmatik erkekler her zaman modayı yakından takip eder. Ama herkesin giydiklerini de giymezler, kendine has stilleri vardır. Binlerce tl verip kıyafet alsan bile güzel bir kombin yapmadıktan sonra pek bir işe yaramaz. Önemli olan kıyafeti marka ya da pahalı olması değil kıyafetleri nasıl kombine etmemiz. Mesela: kemer ile ayakkabının uyumu, kıyafetlerin koyu renkte olması bir de hava güneşli ise güzel bir güneş gözlüğü ile harika bir tarz yaratabiliriz.

#6 Kültürlü Olmak:

 

Her konuda bir fikrimiz mutlaka olmalıdır. Çünkü sohbet ortamında olaya yabancı kalmak her zaman bize eksi puan getirir. Bu duruma düşmemek için, çok okumalı ve araştırmalar yapmalıyız. Bol bol film izlemek, müzik dinlemek de kültürlü olma yolunda güzel bir adım olabilir.

#7 Spor Yapmak:

 

Karizmatik erkek olmak için en önemli etken davranışlardı. Fakat nasıl göründüğün de bir o kadar önemli fit bir vücuda sahip olmak için spor yapmak şart. Düzenli olarak her gün yürüyüş yapmak, yüzmek ya da bir spor salonuna gidebilirsin.

Spor yapmakla ilgili bilmen gereken en önemli noktalardan biri de, spor yapıyorsun diye de vücut kıllarını aldırman gerekmiyor. Kadınlar vücut kıllarını aldıran erkeklerden hoşlanmazlar. Doğal olmak en etkili yöntemdir.

#8 Yeniliklere Açık Olmak:

 

Dünyadaki tüm yeniliklerden haberdar olmak bu işin olmazsa olmazı. Zaten bunun için uzun uzun araştırma yapmamıza gerek yok sosyal medya sayesinde tüm yeniliklere ve akımlara kısa sürede ulaşabiliyoruz.

#9 Göz Temasını İyi Kullanmak:

 

Karizmatik bir erkek olmamız için bakışlarımızı iyi kullanmamız gerekiyor. Bir nevi gözlerimizle konuşmayı bilmeliyiz bazen sözcüklerle anlatamadığımız derinlikteki cümleleri bakışlarımızla hissettirmeliyiz.

#10 Kibar Olmak:

 

Karizmatik erkekler, diğer erkeklere göre daha kibardır. Görgü kurallarını çok iyi bilirler. Karşısındaki insana her zaman saygı duyarlar. Bu özellik kadınlar tarafından çok çekici ve karşı konulmaz erkek izlenimi yaratır.

Karizmatik erkekler, kadınlarla dışarı çıktıkların da hesabı kendileri öderler. Garsonla gereksiz muhabbet havasına girmezler, asla bir kadın konuşurken araya girip sözünü kesmezler, karşıdan karşıya geçerken kadının ellerini tutar ve ağır bir eşya taşıyorlarsa ona yardım ederler.

Yukarıda vermiş olduğum 10 tane karizmatik erkek olma sırlarını artık öğrendiğimize göre bu konu hakkında çalışmalara başlamanın vakti çoktan geldi hatta geçiyor bile. Bu maddeler ile uzun bir liste oluşturulabilir. Fakat ne yazık ki tüm maddeleri yazamayız çünkü çok uzun bir liste olurdu ve bu konuda öğrenmen geren daha bir çok şey var.

Bu makalemizde, kafandaki karizmatik erkek nasıl olunur sorusuna tam anlamıyla cevap verememiş olabiliriz. Çünkü bu konu bir iki sayfada anlatılacak kadar kısa ve basit bir konu değildir. Karizmatik erkek olmanın çok ince detayları var. Eğer kızlar tarafından karizmatik bir erkek olamadığın ile sıkça yüzleşmek zorunda kalıyorsan. Artık kendini bu konu da geliştirmenin vakti çoktan gelmiş demektir.

Karizma Konusunda Kitap Tavsiyesi:

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar… Karizmatik erkek olma konusunda neler yapman gerektiğini daha detaylı olarak öğrenmek istiyorsan Kızla Tanışma Eğitim Seti  setini okumanı tavsiye ederim.  Bu kitap setinde karizmatik erkek olma konusu daha derinlemesine ve daha kapsamlı bir şekilde anlatılıyor. Karizma ve kadınlar konusunda bilmen gereken her şeyi öğrenmen için sana iyi bir rehber olacağına inanıyorum. En azından bir göz at derim. Umarım her şey isteğin gibi olur. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Kızla tanışma eğitim seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir