Kızla Nasıl Konuşulur?

Posted by on Ocak 27, 2019 in Genel, Kızla Tanışma | 0 comments

Kızla Nasıl Konuşulur?

Kızla Nasıl Konuşulur?

Kızla nasıl konuşulur sorusu her zaman biz erkeklerin kafasında soru işaretlerine yol açmıştır. Nasıl oluyor? O kızlarla arası iyi olan erkekler kızlarla nasıl koşuyor? Neden bende onlar gibi konuşamıyorum kızlarla? Gibi sorularla sık sık yüzleşmek zorunda kaldın mı? Merak etme artık bu soru yığınlarından kurtulmanın yollarını sana ince detaylarla göstereceğim hazırsan başlayalım.

Bir Kızla Nasıl Konuşuruz?

 

Kafandaki soru işaretlerinin farkındayım kızla ne konuşulur nasıl yapacağız, yok mu bunun yolu gibi soru işaretlerinden kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Bir gün sihirli bir değnek değecek ve ben kızlarla konuşabileceğim bu ve buna benzer beklentiler içerisindeysen yanlış yoldasın bir şeyleri başarabilmek için çaba sarf etmelisin. Şimdi konumuza dönelim sana bu konu ile ilgili yapılmış bir araştırmadan bahsetmek istiyorum.

kadınlar ve erkeklerin beyinleri üzerine olan bir çalışma sonucunda kadınlar beyinlerinin sol kısmını sağ kısmına oranla daha fazla kullanır erkekler ise tam tersi olarak sağ kısmını sol kısmına oranla daha fazla kullanır. Peki beynin sağ ve sol kısmında yatan gizem nedir? neden erkekler ve kadınların beyinleri birbirinden farklı çalışır?

Beynin Sol kısmı:

Matematiksel ve mantık üzerine yoğun olarak çalışır.

Beynin Sağ Kısmı:

Sözel ve duygular üzerine yoğun olarak çalışır.

Peki neden bu araştırmadan bahsettim? Araştırmaya göre kadınlar beyinlerinin sol kısmı yani duygu ağırlıklı olan kısımlarını daha çok kullanıyor bunu bilmen senin için büyük bir avantaj. Bu avantajı nasıl değerlendirmelisin?

Konuşmak istediğin kadınla muhabbete girerken ona cümlelerinin içinde sıkça betimlemeler kurarak hayal dünyasına ulaşmasını sağlamalısın, sıkıcı ve mantıklı olan kelimelerden kesinlikle uzak dur. Olabildiğince kadına hayal kurdur.

Çünkü onların beyinleri daha çok bu şekilde çalışıyor. Fantastik ve bilim kurgu filmlerini çok sevmelerinden de anlaşılıyor ki kadınlar, hayalci yaratıklardır. Hayal etmeyi ve onlara hayal kurdurtan erkeklere bayılırlar.

mesela gökyüzüne bak ve kıza şunu söyle:

-”Bulutlar bugün fazla neşeli adeta mavi ormanda dans eden çocuklar gibi…”

-”Ay dede bu gece fazla hüzünlü güneş ile araları bozuk galiba…”

gibi cümleler kullanırsan buna hiçbir kadın karşı koyamaz. Kadınlar fazla duygusal varlıklardır ve bu örneklerin emin ol ki çok hoşlarına gidecektir.

Kızla Konuşacak Konu Bulmakta Zorlanıyorum?

 

Az önce sana kadınların duygusal varlıklar olduğunu ve onlara nasıl yaklaşmanı, konuşurken ne yapmanı örnekler ile gösterdim. Kadınlarla konuşmak için konuya ihtiyacın yok. Günlük hayatta kızla nerede olursan ol ya da nereye gidersen git etrafında görmüş olduğun her şey senin için kızla konuşacak konu bulmakta zorlanıyorum soruna, fazlasıyla cevap verecek kadar fazla konu barındırıyor.

Aklının tekrar karıştığının farkındayım hadi o zaman bunu da daha iyi anlaman açısından farklı bir örnekle açıklayalım; Mesela çay içtiğinizi düşünelim. Garson masaya çayları koydu ve gitti.

Çaya bakarak şunu söyle: ”Buranın çayı ne kadar güzel ve kırmızı değil mi adeta gün batımını bardağa sığdırmışlar ve güneş sanki bizim masamızda batmış gibi…”

Kafanı kaldırdığında kızın ağzı açık bir şekilde sana bakışına şahit olacaksın. Bu ve buna benzer bir çok örnek var ne görürsen onun üzerinden betimleme yap.

Betimleme yapma becerim ve betimlemeye uygun dil ustalığım yok bu konuda ne yapmalıyım?

Bol bol kitap okuman sana bu konuda yardımcı olacaktır. Eğer kitap okuyor ve hala betimleme becerin yoksa daha da bol okumalısın ki betimleme becerin zamanla olabilsin.

Kesin Ve Kaliteli Çözüm!

Eğer betimleme becerini ve dil ustalığını geliştirmek istiyor ve bununla birlikte tüm kadınları avucunun içine almak istiyorsan bu yolu kestirmeden gitmen için sana başarılı bulduğum bir kaynağı tavsiye edebilirim: Kızla Tanışma Eğitim Seti

Bu e-kitap seti sayesinde kadınlarla ilgili her şeye kestirmeden gidebilir, kadınlarla ilgili hiç bilmediğin sırları da bu şekilde açığa çıkarabilirsin. Kitabın hoşuna gideceğini düşünüyorum bir göz at derim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere…

Kızla tanışma eğitim seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir