Kızla Ne Konuşulur?

Posted by on Ocak 26, 2019 in Genel | 0 comments

Kızla Ne Konuşulur?

Kızla Ne Konuşulur?

Erkeklerin merak ettiği hatta bu konu üzerinde uzun bir şekilde kafa yorduğu kızla ne konuşulur sorusuna verilecek mantıklı bir cevap yok denilecek kadar azdır. Hatta pek yoktur da diyebilirim çünkü sorunun kendisi hatalıdır.

Bir kızla istediğin herhangi bir konuda konuşabilirsin ne konuşulur kısmı için ise normal erkek arkadaş ortamınla hangi konuları konuşuyorsan kadınlarla da erkek arkadaşlarınla konuştuğun konular gibi aynı konuları konuşabilirsin. Kadınlar konuşurken kullandığınız kelimeler ile fazla ilgilenmezler. Çünkü kadınlar ne söyleyeceğinden çok nasıl söyleyeceğin ile ilgilenirler. Bu konuda anlaştıysak eğer şimdi asıl önemli noktalara gelelim hazırsan başlayalım.

Araştırmalara göre: Erkeklerin kadınlarla konuşurken kullandığı kelimelerin kadınlar üzerinde yok denilecek kadar az etkileri olduğu sonucuna varıldı. Şimdi sana konuşmak için ne konuştuğunun önemli olmadığını asıl önemli olan kısımları maddeler halinde göstermek istiyorum:

Beden dilini iyi kullanmak: %55

Etkileyici ses tonu: %38

kelimelerin Önemi: %7

Araştırmalar gösteriyor ki kadınlarla konuşurken kullandığın kelimelerin aslında pekte bir anlamı yok. Yani en saçma konuyu konuşsan bile bu konuşmayı etkileyici ses tonuyla ve beden dilini iyi kullanarak kadınları etkileyebilirsin

Şimdi sana konuyu daha iyi anlaman açısından bir örnek vermek istiyorum: Yolda yürürken yada gittiğin bir ortamda bir arkadaşını gördüm ve ona:

”Nasılsın, Nasıl gidiyor?”

tarzında bir soru sordun arkadaşında sana;

”İyiyim… bende öylesine hava almak için dışarı çıktım.”

dedi. Sence arkadaşın gerçekten iyi mi? Hayır arkadaşın iyi değil kullandığı cümleye bakarsak eğer arkadaşın iyi durumda ve hava almak için dışarı çıkmış. Fakat ses tonundan arkadaşının kötü olduğunu ve hava almaya bu yüzden çıktığını anlıyoruz peki bunu nasıl anlıyoruz?

Bilinçaltımız sayesinde. Çünkü bilinçaltımız da tıpkı kadınların düşünceleri gibi çalışır yani bilinçaltını kandıramazsın. Arkadaşın ne kadar iyi olduğunu söylese de bilinçaltımız ses tonundan ve beden dilinden arkadaşının kötü olduğuna dair beynimize sinyaller gönderiyor ve sende bu şekilde düşünüyorsun.

Şimdi konuyu daha iyi anladığına eminim. Kadınları etkilemek ya da kadınlarla iletişimin olumlu sonuç vermesi için bilinçaltı iletişim sistemini biraz öğrenelim.

Bilinçaltı İletişim Sistemi:

 

  • Üst Katman(Bilinç)
  • Orta Katman(Bilinçaltı)
  • Alt Katman(İçgüdüler, dürtüler)

Bilinçaltı sistemi şu şekilde çalışır; 5 duyu organımızla almış olduğumuz bilgileri orta katmana yani bilinçaltına olumlu ya da olumsuz diye ayrılarak gönderilir. Mesela Yüzme yarışına katıldığını ve bu önemli yarışta birinci geldiğini kıza söyledin. Bu harika bir şey yani kızın etkilenmemesi söz konusu bile olamaz. Fakat doğru bir şekilde söylendiği taktirde. Ne demiştik kadınlar ne söyleyeceğinden çok nasıl söyleyeceğin ile ilgilenirler.

Eğer kadına bu birincilik hikayesini doğru bir şekilde söyleyemezsen kadının bu hikayeden ve doğal olarak senden de etkilenmediğine şahit olacaksın. Bu iki katmanın işleyişi bu şekildeydi üçüncü katman ise herkesin bildiği üzere hayvansal içgüdüler bu maddenin konumuzla alakası yoktur.

Ne Yapacağız?

 

Sihirli bir değnek ile kadınların beyinlerine istediğimiz şeyleri düşünmelerini sağlamak. Ne güzel olurdu değil mi? Ama maalesef bunu yapmak imkansız. Peki ne yapabiliriz? Her ne kadar sihirli bir değneğimiz olmasa da kadınların bizi etkileyici bulmalarını ve bizi arzulamaları için onlarla bilinçaltı iletişim kurabiliriz.

Bu makalemizde kızla ne konuşulur sorusunun aslında ne kadar gereksiz bir soru olduğunu ve bu soruya cevap bulmak yerine kıza karşı hissettiklerimizi beden diliyle ve ses tonuyla birlikte nasıl doğru bir şekilde kıza söyleyebileceğimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi kızın etkilenebileceği şekilde söylemenin sırlarını açığa çıkardık.

Özetlemek gerekirse, hissettiklerimizi kızında ilgisini çekecek şekilde söylemek istiyorsak beden dilini ve ses tonu gibi bilinçaltı sırlarını çok iyi öğrenmen gerekiyor.

Kızla Konuşma Konusunda Kitap Tavsiyesi:

Bu konuda sana bir kaynak tavsiye edebilirim Kızla Tanışma Eğitim Seti bu kitap sayesinde konuşma ve kadınlar konusunda her şeye profesyonel bir şekilde cevap bulacağına eminim. Benimde başarılı bulduğum bu kaynağa bir göz at derim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Kızla tanışma eğitim seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir