Kızla Tanışma Korkusu Neden Korkuyoruz?

Posted by on Ocak 17, 2019 in Kızla Tanışma | 0 comments

Kızla Tanışma Korkusu Neden Korkuyoruz?

Kızla Tanışma Korkusu Neden Korkuyoruz?

Aşık olmak yada hoşlanmak için bir çaba sarf etmemize gerek yok. Bu gizemli duygular sebebini bilmediğimiz bir şekilde vücudumuza girer. Girdiğinde ise vücut fonksiyonlarımızı darmadağın eden, en etkili zehirden bile yüksek dozda, tamir edilmesi güç olan kalıcı hasarlar bırakır.

Kendiliğinden oluşur, bizim hiçbir şey yapmamıza gerek kalmaksızın. Benliğimizi değiştirecek kadar etkisi olan bu duyguların ruhumuza girmesi için çaba sarf etmiyorken neden tanışmak için bir hayli çaba sarf etmek gerekiyor? Neden bir saniyede olan bir şey için bir ömür harcıyoruz? En önemlisi ise neden korkuyoruz?

Peki onu görüp, konuşmak istediğinde aşağıda maddeler halinde verdiklerim sana da oluyor mu?

  • Kabinin yerinden çıkacakmışcasına hızlı atması
  • Aniden aşırı terleme
  • Yüzün kızarması
  • Sonu gelmeyen titreme
  • Kendi adını unutmak
  • Midenin yanması
  • Dudaklarının kuruması
  • İçindeki sesin” yapamayacaksın”demesi

Hoşlandığım kızla konuşmak isterken benimde böyle oluyor. Tıpkı sana da olduğu gibi. Aslında bakarsan yalnız değiliz bu konuda. Hoşlandığı kızla tanışmak isteyen hemen hemen her erkeğin başından geçiyor. Hatta kadınlarla arası baya samimi olan o cool denilen erkeklerin bile. Ama onlar farklı, bizler farklı şekilde etkileniyor olsak da, illaki her erkek bu durumları yaşamıştır. Yaşamadım diyen erkeğin erkekliğinden şüphe etmek lazım.

Tanışma Korkusunu Neden Yaşıyoruz?

 

Kızla tanışma korkusunu yada daha kapsamlı bir şekilde söylemek gerekirse korku senaryosunu beynimiz kurgular, biz fark etmeyiz. Beyin her şeyin kendi kontrolü altında olmasını ister. Dışarıdan gelen ve beynin işleyişini, düzenini bozan hiç bir şeyi kabul etmek istemez. Bu nedenle sana çeşitli oyunlarla sahte ve kurgu senaryolarıyla hoşlandığın kızın  yanına gitmeyi, onunla konuşmanı hayati bir risk gibi algılamanı sağlar.

Çünkü beynimizde bu şekilde düşünür. Beynin bu şekilde düşünmesinin sebebi yalnızca var olan egonu korumaktır. Çünkü hoşlandığın kızdan istediğin gibi karşılık alamazsan egon zedelenebilir. Beynin egonun zedelenmesini istemez.

Kızla tanışma korkusunda, arkadaşlarımızdan duyduğumuz kesin sonuç getirmeyen sadece laf olsun diye söylenen o adına taktik dedikleri şeyler, akraba çevremizden,  izlediğimiz filmlerden, dizilerden ve sosyal medyadan duyduklarımızın bu korkunun oluşumunda büyük etkileri vardır. Çevremizde, bize verilen o kadar yanlış bilgi kirliliği var ki günümüz toplumunda saçma olarak görünen bu korku belkide bize, daha önce yaşamadığımız duyguları yaşatacak ve yaşama sebebimiz olacak kişiyle tanışmamıza engel oluyor.

Tanışma Korkusunu Kadınlar Saçma Buluyor!

 

Güzel ve bakımlı bir kadına: “Neden bu kadar bakım yapıyorsun”? diye sorarsan eğer sana kendim için yapıyorum kimseye kendimi beğendirmek gibi bir amacım yok der. Kesinlikle doğru değildir. Kadınlar genel olarak bizleri odun bir erkek olarak suçlarlar ve öyle görürler peki onlar her sabah ormana gitmek için mi süslenirler. Tabi ki hayır. peki bunu sana neden anlattım?

Bir kadın, ne kadar güzel ve ilgi çekici olsa bile hoşuna giden yada hoşlandığı erkekle gidip tanışmaz. Hoşlandığı erkeğe sadece uzaktan sinyaller gönderir. Kimi zaman bir göz kırpmasıyla, kimi zamanda hafif bir şekilde gülümseyerek. Bu şekilde hoşlandığı erkeğe gelip onunla konuşması için öz güven verir.

Buna benzer olaylar yaşamışsındır muhakkak. Sana bakan, sana işaret gönderen bir kadın olmuştur. Bu ne anlama geliyor? Kadın, erkekler gibi gidip hoşlandığı kişiyle konuşmaz onlar sadece bekler. Sen bütün korkularını, heyecanlanıp rezil olma kaygısını göze alıp gidip konuşmazsan, her yönüyle senden daha kötü bir erkeğin ama senin gibi korkularına esir olmayan bir erkeğin gelip hoşlandığın kadınla mutlu oluşunu izlersin.

Kadınlar CESARETİ VE ÖZ GÜVENİ olup kendileriyle konuşmaya gelen ve üslubu iyi olan erkeğe tanışma aşamasında yardımcı oluyor. O erkekten ne kadar hoşlanmamış olsalar bile içten içe erkeğin bu girişimi hoşlarına gider.

Şimdi her şeyi bir kenara bırak, tüm gününü kuaförlerde yada cilt bakımı yaptırarak kendinden başka kimseyi önemsemeyen fiziki olarak bile senden zayıf olan bu canlıyla buluşmaya, konuşmaya gitmek mi seni korkutuyor? Sana en fazla yapacağı ne olabilir ki? Aklının bir köşesinde bulunsun, bunu da bir düşün derim.

Tanışma Korkusu İçin Kitap Tavsiyesi:

Tanışma korkusu ve kadınlar konusunda daha detaylı ve aynı şekilde kesin sonuçlara ulaşabileceğin bir kaynak tavsiye etmek istiyorum. Kızla Tanışma Eğitimi bu sette kadınlarla tanışma korkunu yok edecek. Çok etkili gizli formüller var. Bu konu ve kadınlar konusunda sana inanılmaz derecede faydalı olacağına şüphem yok. Ayrıca bu sette Kadın-Erkek ilişkileri hakkında daha önce hiçbir yerde duymadığın bilgileri öğrenmiş olup bu konuda uzman denilecek seviyeye geleceksin. Sete bir göz at derim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Kızla tanışma eğitim seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir