Özgüven Nasıl Kazanılır?

Posted by on Ocak 25, 2019 in Genel, Yürüyen Özgüven Kitabı | 0 comments

Özgüven Nasıl Kazanılır?

Özgüven Nasıl Kazanılır?

İnsanların, başlıca yakındığı konulardan biri de özgüven sahibi olamamaktır. Şimdi sana şöyle bir soru sormak istiyorum; -yeterince özgüvenli misin? Eğer yeterince özgüvenli olmadığını düşünüyorsan sana makalemizde bu konu hakkında kafanın içini kemiren bu sorulara cevaplar bulacağız.

Birazdan 3 başlık altında maddeler halinde denenmiş, gözlemlenmiş, ve ispatlanmış yöntemlerle özgüvenini zirveye taşıyacağız. Şimdi derin bir nefes alıp arkana yaslan hazırsan başlayalım:

Özgüven Nasıl Kazanılır 3 Etkili Yöntem

#1 Olumlu Düşünmek:

 

Birçok araştırmaların sonucunda bilim insanları özgüven ve bilinç altımızı rahatlatmanın en etkili yöntemi olarak olumlama tekniğini öne sürmüştür. Peki olumlamalar nedir?

Adından da belli olduğu gibi olumlamalar yani her açıdan olumlu düşünmek. Olumlu düşünmek, monoton hayatımızı renklendirir, bizi rahatlatır ve en önemlisi de bilinç altımızı sakinleştirdiği için özgüven sahibi olmamızı daha da kolaylaşır. Özgüven dediğimiz olayın mantığında, rahat olmak yatar.

Şimdi sana konuyu daha iyi anlaman açısından olumlamalar ile ilgili bir kaç örnek vermek istiyorum:

#Olumlama Örnekleri:

  • Bugün kendimi harika hissediyorum.
  • Para ve ben harika ikiliyiz.
  • Hayatı ve yaşamayı çok seviyorum.
  • Etrafım beni düşünen ve beni seven insanlarla dolu.

#2 Hayatı Renklendirmek:

 

İnsanların yapmayı en çok istediği fakat yapmaktan çekindiği konulardan biri de hayatı renklendirme konusudur. Herkes hayatının renkli olmasını ister ama bunun için hiç bir adım atmaz…

Hayatın renklenmesi bize kendimizi iyi hissettireceğini bildiğimiz halde peki neden hayatını renklendirmiyorsun? neden renklendirmiyoruz? Çünkü insanlar monoton yaşayış tarzına o kadar alışmışlar ki sonucu üzülmek, hayattan keyif alamamak ve en önemlisi özgüvenli olmamak da olsa hayatını renklendirmek için bir adım atmıyor. Peki hayatını renklendirmek için ne yapabilirsin?

En az bir kaç tane hobin olsun, ingilizce kursları, müzik ile ilgili kurslar yada spor salonuna yazılabilirsin mesela. Verdiğim örnekler karşısında bana şu soruyu sorabilirsin. Örnekler güzel fakat bunları yapacak kadar param yok. Eğer maddi sıkıntılar içerisindeysen kendine kazanç sağlamak için çalışmalar yapabilirsin.

Her şeyin bir çözümü vardır. O çözümü bulmalısın! Çözümü yalnızca sen bulabilirsin. Aksi takdirde hiç istemediğin bir kişi olur ve hayatının geri kalanı hiç istemediğin bir hayat olarak yaşarsın.

#3 Kaliteli Arkadaş Çevresine Sahip Olmak:

 

”Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.”

Bu sözü daha önce bir çok defa duymuşsundur. Çevrendeki insanların senin karakterinin oluşmasında en önemli etkenlerden biridir. Eğer kendini özgüvenli olmamak ile yargılıyor ve bunun sebebini bilmiyorsan, sana bu sebebin çevren ile ilgili olduğunu söyleyebilirim. Evet çevren. Şimdi önünde iki seçenek var birincisi: Çevreni ve kendini geliştirmek ikincisi ise: Daha gelişmiş bir çevre bulmak.

Özgüven nasıl kazanılır konusunda yazımızın sonuna doğru yaklaşırken sana bu konuda başarılı bulduğum daha detaylı ve kesin sonuç getireceğine inandığım bir kaynak tavsiye etmek istiyorum…

Özgüven Konusunda Kitap Tavsiyesi:

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar… Özgüven konusunda neler yapman gerektiğini daha detaylı olarak öğrenmek istiyorsan Yürüyen Özgüven kitap setini okumanı tavsiye ederim. Bu kitap seti sayesinde özgüvenini 14 günde 5’e katlayacaksın. Kitabı okuduktan sonra özgüven kazanmanın tahmin ettiğin kadar zor bir şey olmadığını kendi gözlerinle göreceksin. Özgüven konusunda bilmen gereken her şeyi öğrenmen için sana iyi bir rehber olacağına inanıyorum. En azından bir göz at derim. Umarım her şey isteğin gibi olur. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Yürüyen Özgüven kitap seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine  BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir