Tanışma Anlarında Dikkat Etmemiz Gerekenler

Posted by on Ocak 17, 2019 in Genel, Kızla Tanışma | 0 comments

Tanışma Anlarında Dikkat Etmemiz Gerekenler

Tanışma Anlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hoşlandığın ya da hoşuna giden kızlarla tanışmaya giderken mutlaka bilmen gereken altın kurallar vardır. Bu kuralları bilmen, tanışma anlarında seni olumlu sonuca götürme noktasında büyük rol oynayacaktır. Şimdi, seni tanışma anlarında başarıya ulaştıracak altın kurallardan maddeler halinde bahsetmek istiyorum. Hazırsan başlayalım…

Tanışmadan Önce Gözlem Yapan Bir Erkeğin Başarılı Olma Şansı Daha Yüksektir!

 

Tanışmaya gitmeden önce hoşlandığın kızı çok iyi gözlemleyip, onun hareketlerini iyi bir şekilde analiz etmelisin. Gözlem, tanışma anlarında başarılı olmak isteyen her erkeğin dikkat etmesi gereken hayati bir noktadır.

  • Kız o anda neyle ilgileniyor?
  • Nasıl bir ruh halinde?
  • Tanışmaya açık bir beden dili mi var?
  • Üzerindeki kıyafetler neler?
  • Hangi aksesuarları takmış?
  • Yakınlarında erkek arkadaşı var mı?
  • Parmağında yüzük var mı?

Bu detaylara dikkat edersen doğru kızla tanışmaya gitmiş ve başarılı olma şansını artırmış olursun. Eğer bunlara dikkat etmeden tanışma girişiminde bulunursan başarılı olma ihtimalin azalacaktır. O nedenle bir kızla tanışmak için hamle yapmadan önce onu mutlaka gözlemle. Göreceksin ki başarılı olma ihtimalin EN AZ 3X ARTACAK!

Hayvanlar aleminde bile bu kural geçerlidir. Bir aslan ceylanı avlamak için hemen saldırıya geçmez. Önce onu izler, ceylanın yaptığı hareketleri detaylı olarak analiz ettikten sonra saldırıya geçer.

Sen de tıpkı ceylan  avlamak isteyen bir aslan gibi kızı önce uzun bir şekilde gözlemleyip, kızın seninle konuşmak için ruh halinin iyi olup olmadığını ve kızın yeni insanlarla tanışmaya açık olup olmadığını iyi analiz etmelisin. Bu şekilde bir strateji uyguladığında, başarılı olma ihtimalini kat kat artırmış olursun.

Tanışma Anlarında Giriş Cümlesi Çok Önemlidir!

 

Bir kızla konuşma başlatmak için seçtiğin ilk cümle tanışma aşaması için büyük önem taşır. Samimi, sempatik ve cesur bir giriş cümlesi daha ilk saniyeden kızın ilgisini çekmeni sağlayacaktır. Tabi ki seçtiğin giriş cümlesi kadar özgüvenli bir beden dili kullanarak kızın dikkatini üstüne çekmen de bir o kadar önemlidir.

Daha ilk saniyeden kızın dikkatini çekmek istiyorsan özgüvenli bir duruşla karşısına geçip, “Afedersin” deyip hafifçe gülümse. Bunu yaptığında karşılık alma ihtimalin çok daha yüksek olacaktır.

Bu şekilde kızın dikkatini çektikten sonra geriye sadece konuya girmek kalıyor…

Giriş Cümlesi Örneği:

“Benim için kötü bir gündü, şimdi güzel bir kızın gülüşü kendimi iyi hissettirirdi. Güler misin benim için?”

Ne Söylediğinin Yanında, Nasıl Söylediğin de Çok Önemli!

 

Konuşma tarzın mümkün oldukça güçlü ve özgüvenli olmalıdır. Duruşun, bakışın, ses tonunla konuşma tarzını desteklemen de önemli… Bu şekilde bir konuşma tarzına sahip olduğun zaman kızı etkilemen çok daha kolay olacaktır.

Giriş cümlesini söyleyip kızla tanıştıktan sonra güçlü bir göz temasıyla konuşma tarzının çekiciliğini daha da artırabilirsin. Çünkü güçlü bir göz teması kurarak konuştuğunda ağzından çıkan sözcüklerin etkisi artar. Hafif bir gülümseme, kendinden emin bir ses tonu ve etkili bir göz teması… Bu üçünü aynı anda ve doğru şekilde uygulayan bir erkeğin kadınlarından ”Hayır” cevabını alması zor olacaktır.

Araştırmalara Göre: 

Kadınlar tanışma esnasında ilk 30-40 saniye içinde tanımadığı bir erkek ile ilgili fikir sahibi oluyor. Yani ilk izlenim tanışma anlarında erkeğin başarılı olup olmayacağını belirliyor.

Tabi ki birçok erkek daha bu saniyelere gelemeden, kimi erkekler de birkaç dakika sonra kadınlar tarafından reddediliyor. Bu erkeklerden olmamak için daha ilk saniyeden itibaren çekiciliğini doğru bir şekilde yansıtmak zorundasın. Kızın gözüne çekici görünmezsen vaktini seni dinlemek için boşa harcamayacaktır.

Eğer tanışma denemeleri yaptığında genellikle bu saniyelerin altında ya da sadece 1-2 dakika içinde reddediliyor isen buradan çıkarman gereken bir ders vardır. Kız bu kadar kısa sürede seni değil, ona o süre içerisinde gösterdiğin adam profilini reddetti.

Tanışma ile ilgili her olumsuz sonuç bir sonraki tanışmalar için neyi yapıp, neyi yapmayacağın hakkında fikir vereceğinden her başarısız demede tanışma becerilerini geliştirme fırsatı yakalamış olacaksın. Olaya reddedilmek olarak değil, gelişme fırsatı olarak bakmanı tavsiye ederim. Reddedilmeleri ciddiye alıp kendine kızma… Çıkarman gereken dersi çıkar ve önüne bak!

Şimdi esas konumuza dönecek olursak,

Kıza tatlı bir gülümsemeyle yaklaşıp kendinden emin bir adam profili çizdiğini ve etkili bir göz teması kurduğunu varsayarak yazımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bir zaman kısıtlaması koyarak reddedilme ihtimalini azaltabilirsin.

Zaman kısıtlaması nedir?

Kızın fazla vaktini almayacağını söylemek… Bir kızla tanışma istediğinde, onun ne kadar vaktini alacağını bilmediği için kız gerilebilir. Uzun bir süre onu darlayacağını düşündüğünde seni hızlı bir şekilde reddedecektir. Kızın üzerindeki bu baskıyı almak için bir zaman kısıtlaması kullanabilirsin.

“… Merak etme sadece 2 dakikanı alacağım…”

Gibi bir zaman kısıtlaması kullanabilirsin. Eğer senin konuşmanın ne zaman biteceğini ya da senin ne kadar süre boyunca konuşma yapacağını bilmez ise bu durumdan rahatsız olabilir. Onun üzerindeki bu gerilimi zaman kısıtlamasıyla yok et!

Hem kızın gözündeki çekiciliğini artırmak hem de kızı rahatlatmak adına bunu mutlaka yap!

Başka bir zaman kısıtlaması örneği:

“Çok fazla konuşmayacağım arkadaşlarım kafede beni bekliyor!”

Bu şekilde, kız konuşmanın uzun sürmeyeceğini düşünerek seni daha dikkatli bir şekilde dinleyecektir.

Kızla Aranıza Mesafe Koy!

 

Kızla konuşurken, ne rahatsız edecek kadar yakınına ne de konuşmayı doğru bir şekilde yapamayacağın kadar uzağında dur.

Konuşmanın gidişatına göre kendini ve kızla mesafeni ayarla. Bu şekilde daha sağlıklı bir tanışma konuşması yaparsın.

Biz artık bu konuda elimizden geleni yaptık peki şimdi ne olacak?

Şimdi, ekmiş olduğumuz tohumların meyvelerini toplama vakti…

Kız eğer sana karşı bir şeyler hissetmiş ise bunu senden saklayamaz. Bazen bilinçli bazense bilinçsiz bir şekilde bunu sana belli eder. Ve sana belli ettiği her hareket, aranızdaki ilişkiyi bir sonraki aşamaya taşımana olanak sağlar.

Artık senin uzun uzun cümleler kurarak sohbeti devam ettirmene gerek kalmadığı, kızın da konuşmaya dahil olduğu hatta sana seni tanımak için yada herhangi bir şey için sorular sorup konuşmaya dahil olduğunda, bu ilişki için kız da elini taşın altına koyuyor, ilişkiyi başlatma adına kızın da katkısı olmaya başlıyor demektir.

Bu evreleri geçtiğine göre, artık tanışma aşaması çoktan bitmiş… Sıra ikinizin de uygun olma durumuna göre bir kahve içip içemeyeceğinize geldi… Konuşmaya başladığınız zamandan bu zamana kadar geçen süre içinde konuşmalar seri bir şekilde ilerliyorsa, büyük ihtimalle anlık kahve teklifine sıcak bakacaktır.

Örneğin şunu diyebilirsin:

“Bildiğim çok güzel bir kafe var. Hadi gidip kahvelerimizi içerken sohbete kaldığımız yerden devam edelim.”

Buna benzer cümleler kurabilir, kızı anlık buluşmaya davet edebilirsin.

Peki her şey bu kadar olumlu bir şekilde ilerlemezse ne yapacağız?

Ya kız buluşma teklifimizi kabul etmezse?

Belki de kızın o an yapması gereken önemli bir işi vardır ya da müsait olmayabilir. Bunlar oldukça normal durumlar. O nedenle kızın teklifini reddetmesini kişisel algılamamalısın. Bu çok normal bir durummuş gibi duruşunu bozmadan konuşmayı biraz daha devam ettir ve 2-3 dakika sonra arkadaşlarınla buluşacağından yada önemli bir işinin çıktığını söyle. Ve kıza onunla tekrar görüşmek istediğinden, sohbetini çok sevdiğinden söz et.

İlk aşamada telefon numarasını isteme yanlışına düşme! İlişkiyi yavaştan ve sağlam adımlarla ilerlesin diye, Instagram veya Facebook adresinden birini isteyebilirsin. Ama burada dikkat etmen gereken önemli bir nokta var.

Senin kullandığın sosyal medya hesaplarının da bir o kadar düzgün olması gerekiyor. Çekici bir sosyal medya profilin yoksa kızın sosyal medya hesabını alman bir anlam ifade etmeyecektir. Kız senin 50 arkadaşlı bir asosyal olduğunu görürse çekiciliğin anında kaybolacaktır.

Çekici bir sosyal medya profili hazırlamak da bu işin önemli bir parçası…

Artık kıza ulaşabileceğin bir iletişim bilgisine sahip olduğuna göre artık iş buluşma ayarlamaya geliyor… Buluşmanın nasıl ayarlandığından başka bir yazımızda bahsedeceğim.

Kızla Tanışma Konusunda Kitap Tavsiyesi:

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar… Tanışma anlarında neler yapman gerektiğini daha detaylı olarak öğrenmek istiyorsan Kızla Tanışma Eğitimi setini okumanı tavsiye ederim. Bu kitap setinde kızla tanışma konusu daha derinlemesine ve daha kapsamlı bir şekilde anlatılıyor. Kadınlar konusunda bilmen gereken her şeyi öğrenmen için sana iyi bir rehber olacağına inanıyorum. En azından bir göz at derim. Umarım her şey isteğin gibi olur. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere…

Kızla tanışma eğitim seti hakkında daha fazla bilgi almak istersen kitabın resmi web sitesine BURADAN ulaşabilirsin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir